Vaistai ar nuodai?

Ilgą laiką žmonių požiūris į vaistus buvo labai neatsakingas, kai vaistai vartojami be saiko ir netikslingai. Dabar daug kas pereina prie ekologiško gyvenimo būdo ir vengia vaistų, kai jie nebūtini, kitiems rūpi vaistu metabolizmo tyrimas, leidžiantis tiksliai ištirti, kokie vaistai tinka žmogui, kokie ne. Vaistus svarbu parinkti ir vartoti tik tada, kai jų reikia ir tik tokius, kokių reikia, antraip vietoje vaistų jie gali tapti nuodais.

Priklausomybė tabletėms

DNRŠią temą smulkiai gvildena vienas sėkmingiausių filmų, pelniusių įvairių apdovanojimų „Reqiem for a Dream“, kur pašėlusi Amerikos visuomenė gyvena tik vaistais. Matomi personažai ir jų gyvenimas, kupinas tablečių. Viskas vaizduojama hiperbolizuotai, vidutiniškai žmogus galbūt suvartoja mažiau tablečių. Bet visgi tema užaštrinta ne be reikalo. Labai dažnai žmonės įninka į visokius vaistus, kartais tiksliai nežino, kaip jie veikia, kokį turi šalutinį efektą, ir vis tiek juos geria saujomis. Neatsakingai elgiasi ir gydytojai, kurie, kartais dėl noro paremti kažkokią farmacijos kampaniją, kartais dėl neprofesionalumo, rekomenduoja žmonėms gerti vis daugiau visokių vaistų. Tačiau ta priklausomybė yra labai bloga ir ji gali padaryti itin neigiamą poveikį.

Vaistų šalutiniai poveikiai

Vienas iš pagrindinių neigiamų poveikių – tai natūralių organizmo funkcijų atėmimas, silpninimas ir jų perleidimas vaistams. Galima sakyti, jeigu raumenų nenaudosi, jie atrofuosis. Taip pat nutinka ir su pripratimu prie vaistų. Jeigu jūs visada miegosite tik su migdomaisiais, organizmas nebemokės užmigti pats. Jeigu virškinsite tik su virškinimo papildais, organizmui bus sunku pačiam tai padaryti. Kiti šalutiniai poveikiai dažnai yra psichologinė priklausomybė ir nerimas negavus vaistų, taip pat skrandžio, kepenų, kitų sistemų pažeidimai.

Vaistų yra ir mūsų organizme

Svarbu žinoti, kad mūsų organizme yra daug visokių vaistų, todėl pirma verčiau patiems stengtis patikėti, kad organizmas gali pasveikti, ir tų „vaistų“ gali atsirasti savaime (taip, beje, veikia placebo). Taip pat verta pasidaryti vaistų metabolizmo tyrimą, kuris leistų atpažinti, kokius vaistus jums galima gerti, kokius ne, kas bus efektyvu, kas galbūt sukels alergiją ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *