LED šviestuvai: ką turite žinoti apie naujausią apšvietimo technologiją?

Tinkamas apšvietimas – tai raktas į kokybišką darbą ir malonų poilsį. Todėl renkantis šviestuvus būtina apgalvoti ne tik jų dizainą ir galimybes pritaikyti kuriamam interjerui, bet ir taupumo, ekologiškumo, šviesos sklaidos bei ryškumo rodiklius. Šiuolaikiški LED šviestuvai – tai itin praktiškas ir patogus pasirinkimas, kuris užtikrina, kad savo namus ar darbo objektus aprūpinsite reikiama šviesa.

Kas yra LED šviestuvai?

LED technologijaLED šviestuvai – tai apšvietimo rūšis, kuriai naudojami šviesos diodai. Juos sudaro puslaidininkiai su priemaišomis. Šiuolaikinės LED lemputės su šviesos diodais skleidžia ryškią, baltą šviesą, dega apie 20 000–50 000 valandų ir tinka tiek lauko, tiek vidaus apšvietimui. LED lemputės neturi užpildo, kuris gali išdegti, todėl jos nenustoja veikusios staigiai, o pamažu prislopsta ir pradeda skleisti blankią šviesą, įspėjančią, kad reikalinga nauja lemputė.

Kokie jų privalumai?

LED šviestuvai skleidžia mažiau šilumos. Vis mažiau LED lempučių suvartojamos energijos yra eikvojama šilumai gaminti, todėl ji paverčiama naudinga šviesa. Nors LED lemputės vis dar skleidžia tam tikrą šilumos kiekį, jis gerokai mažesnis už kaitrinių lempučių. Tai reiškia, kad LED šviestuvai yra saugesni, nes nedegina pirštų, todėl juos galite naudoti ir vaikų kambariui, nesibaiminant, jog palietę šviestuvus, jie nusidegins pirštus.

Ilgesnis tarnavimo laikas. Kaip jau minėjome, LED šviestuvai gali tarnauti nuo 20 000 iki 50 000 valandų. Tuo tarpu kaitrinės lemputės veikia vos 1000, o liuminescencinės – 8000 valandų. Nors LED lempos kainuoja kiek brangiau, jos tarnaus apie 15–25 metus, todėl jūsų dar ilgai nevargins rūpestis dėl perdegusių, nuolat pakeitimo reikalaujančių lempučių.

Elektros sąnaudų mažinimas. LED šviestuvai sunaudoja mažiau elektros energijos, todėl įrengti kabeliai su mažesniu skerspjūviu leidžia sutaupyti perkant instaliacijos medžiagas.

Efektyvumas. LED lempose iš 1W gaunama apie 70–90 liumenų, o įprastose lemputėse – apie 15. Taigi, šviesos dioduose elektros energija šviesa paverčiama praktiškai be nuostolių, diodai beveik nekaista.

Ekologiškumas. LED šviestuvai neturi gyvsidabrio garų, argono ar kitų toksinių elementų. O pasibaigus tarnavimo laikui, lemputės gali būti perdirbtos tolesniam naudojimui, tokiu būdu sumažinant aplinkos taršą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *