Ką daryti, kad plastikiniai langai nerasotų?

Montuodami plastikinius langus tikimės šilumos, jaukumo ir grožio namuose, ypač, kai ateina šaltasis metų laikas. Tačiau, atėjus žiemai, langai kažkodėl dažnai pasidengia smulkučiais drėgmės lašeliais. Ir tai vyksta net su kokybiškai sumontuotais langais. Kita kalba apie montavimo metu padarytas klaidas. Todėl, jeigu seksite, kad langai Jūsų namuose būtų kokybiškai sumontuoti nuo pat to momento, kai juos įsigijote, išsirinksite kokybišką konstrukciją, o po to nuolat seksite drėgmės kiekį namuose, tai Jūs tikrai nepamatysite drėgmės sankaupų ant savo langų.

Tačiau, ką daryti, kai matote, kad plastikiniai langai rasoja, tačiau žinote, kad montavimas atliktas be klaidų? Ant palangių kaupiasi vanduo, namuose atsiranda drėgmė, o kartais dar blogiau – pelėsis ir grybelis randasi tose lango vietose, kur kaupiasi drėgmė. Ką jau bekalbėti, – reiškiniai ne iš maloniųjų. Tad, kaip gi kovoti su plastikinių langų rasojimu?

1 būdas – romantiškasis (labai paprastas ir pigus)

Žiemą, kai lauke tvyro didelis šaltis, išdėliokite ant palangės, kiek įmanoma arčiau stiklo, keletą žvakidžių su lėtai degančiomis žvakėmis. Tinkamiausios bus storos dekoratyvinės žvakės. Visai žiemai Jums užteks keleto žvakių rinkinukų po tris žvakes. Išlaidos visiškai nedidelės, o rezultatas – džiuginantis. Žinoma, visa esmė čia ne šilumoje, kurią gaunate, degindami žvakes, o oro konvekcijoje (dalelių judėjimas, susidarantis dėl skirtingos vienos ar kitos medžiagos temperatūros ir tankio), kuri susiformuoja degimo proceso metu.

2 būdas – patobulintas

Plastikiniai lagaiJau kalbėjome apie konvekciją. Antrasis rasojančių langų sprendimo būdas taip pat su ja susijęs. Jeigu mėgstate meistrauti, galite, aptariamai problemai išspręsti, pagaminti konvekcinius ekranus. Tai tokios plačios plokštės, kurios nukreipia šiltą orą nuo radiatoriaus į lango nišą. Plokštę reikėtų prie palangės pritvirtinti 30–60 laipsnių kampu. Tokiu būdu dalis šilto oro bus nukreipta į stiklą. Jeigu pasitelksite fantaziją, šiuos konvekcinius ekranus galėsite paversti originalia dekoro detale. Verta pažymėti, kad tai daug darbo reikalaujantis būdas sumažinti plastikinių langų rasojimą.

3 būdas – paprasčiausias

Beveik visi namuose turime ventiliatorius. Žinoma, jie veikia vos kokius 3 mėnesius į metus, kai karšta. Tačiau šaltymečio metu juos galima vėl panaudoti pagal paskirtį, juk lango nišoje, viso labo, užtenka sukurti oro cirkuliaciją. Todėl Jūs galite nustatyti minimalią ventiliatoriaus galią ir, jei tai įmanoma, pastatyti ventiliatorių tokiu būdu, kad jis vienu metu pūstų į keletą langų.

4 būdas – cheminis

Nupirkite auto kosmetikos skyriuje bet kurią priemonę, skirtą automobilių langams apsaugoti nuo rasojimo. Apipukškite ja langus, esančius Jūsų namuose. Neužmirškite iš pradžių atidžiai nuplauti ir išsausinti langų, ir purkšti šia priemone juos tik tai atlikę. Tiesa, šiuo būdu kardinaliai problemos neišspręsite. Be to, tokiu būdu nereikėtų piktnaudžiauti, dėl auto kosmetikoje esančios chemijos.

5 būdas – egzotiškas

Apklijuokite lango perimetrą plona, elektros srovei laidžia plėvele arba aliuminio folija ir nukreipkite į ją žemą elektros įtampą (apie 12–24 voltų). Ji šildys tą lango dalį, kuri jautriausia šalčiui. Kitais žodžiais tariant, sumeistraukite elektrinį apšildymą savo langams, panašiai, kaip automobilyje.

Rasojantys plastikiniai langai – prasti? Tiesa ar mitas?

Susidūrę su plastikinių langų rasojimo problema, daugelis kaltiname jų gamintojus. Tačiau nederėtų to daryti. Atvirkščiai, tai, kad plastikiniai langai rasoja, įrodymas to, kad jie sumontuoti kokybiškai: langai hermetiški ir patikimai saugo Jūsų būstą nuo šalčio patekimo vidun. Tad, pasinaudokite straipsnyje pateikiamais patarimais – ir išspręsite šią nemalonią problemą. Na, o jeigu vistiek iškiltų gėblumų, visada galite kreiptis į specialistus: http://www.barborr.lt/plastikiniai-langai/, kurie su malonumu Jums padės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *