Kas labiausiai įkvepia darbui?

Naujas biuras KauneDarbui reikia specialaus nusiteikimo, ir motyvacija bus skirtinga jeigu planuojate išsinuomoti biurą Kaune ir produktyviai dirbti, arba jeigu ketinate tiesiog imtis nereikšmingų darbų iš namų, fone žiūrint televizorių. Skirtumai bus ir jūsų savijautoje, ir darbo rezultatuose, kurie gali kardinaliai skirtis. Štai keletas priemonių, kurios tikrai leis dirbti kur kas labiau motyvuotai.

Tinkama ir pastovi darbo aplinka

Visų pirma, jeigu esate laisvai samdomas darbuotojas, nereikėtų galvoti, kad dirbti nuolatos iš namų yra toks jau geras pasirinkimas. Jums tikrai vertėtų išsinuomoti biurą Kaune, kur galėtumėte dirbi daug produktyviau. Kodėl Kaune? Nes tai miestas, kuriame šiuo metu viskas yra pigiau, taip pat ir biurų nuoma. Taigi, galėsite nuomotis biurą daug mažesniais kaštais. Kitas dalykas, darbo aplinka yra būtina. Nieko gero nepasieksite, jeigu dirbsite iš lovos, svetainėje šūkaujant vaikams, ar virtuvėje, tuo pačiu verdant cepelinus. Darbo aplinka yra tai, kas mus iš esmės kažkiek disciplinuoja priveda prie nuolatinio rezultato. Todėl turime stengtis tai atlikti nuolatos ir kokybiškai. Geriausias būdas save priversti dirbi – nueiti į darbą. Jeigu dirbate laisvai samdomą darbą, vis tiek reikia eiti į vietą, kurią vadintumėte darbu.

Prasmė pačiame darbe

Kitas svarbus pokytis – jausti prasmę pačiame darbe. Kad ir kur dirbtumėte, tą turėtumėte daryti atsakingai ir galvoti, kad negalima dirbti darbo, kuris neturi prasmės. Jeigu programuojate, programuojate įmonei, kuri galbūt siūlo ne patį didžiausią atlyginimą, bet teikia žmonėms tokias paslaugas, kokių, jūsų nuomone, tikrai reikia. Matykite prasmę darbe, nes jeigu darysite tai, kas jums atrodo neprasminga, negalėsite dirbti savo darbo.

Geras kolektyvas

Dar vienas reikšmingas dalykas – tai kolektyvo pasirinkimas. Jeigu dirbate ten, kur žmonės jus visada erzina, kur numuša norą dirba užuot jį uždegę, kurie galbūt stinga bet kokios energijos ir tik skundžiasi viskuo, bet nieko nekeičia – jūs tikrai neturėsite ir patys tos energijos bei užsidegimo darbui. Dėl to būtinai galvokite apie kolektyvą, kaip apie reikšmingą sudedamąją darbo aplinkos dalį. Ji gali taip pat jus paskatinti arba numušti norą dirbti.

Kiti dalykai

Saviraiškos galimybė darbe irgi labai padeda padidinti norą dirbti. Saviraiška – tai suvokimas, kad darote būtent tai, kokiu talentu esate apdovanoti. Kitų žmonių pasiekimai irgi gali paskatinti dirbti, kelti motyvaciją. Motyvacinės kalbos, knygos, kurių gausu internete – tai puikus pavyzdys ir paskatinimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *