Kelias ir žvėrys

Norėdami saugiai važiuoti, stengiamės, kad naktį veiktų xenon lemputes, kad būtume gerai matomi kitų eismo dalyvių. Bet ir patiems reikia ypatingo budrumo. Geras automobilio apšvietimas, veikiantys žibintai: tai susiję su saugesniu keliu.

Tamsoje tyko pavojai ir žvėrys

Xenon sprendimaiKartais tokios šviesos kaip https://www.autosviesos.lt gali išgelbėti ir jūsų, vairuotojai, ir keleivių, ir miško gyvūnų gyvybes bei sveikatą. Važiuojant tamsiuoju paros metu, pavojų visur yra aplink daugiau. Todėl reikia stengtis jų išvengti bei apsisaugoti. Vienas pavojus – tai būti nematomiems. Jeigu prastai veikia auto šviesos, arba jeigu tiesiog tam tikra specifinė situacija, kuomet kažkas netinkamai sureguliuota, gali taip nutikti, kad tamsoje jūsų nepamatys. Nepamatys kitas automobilis, nepamatys motociklas, nepamatys kiti, kas gali pakenkti. Tuomet galimas eismo įvykis su skaudžiomis pasekmėmis. Lygiai taip pat – jūs galite nepamatyti, ir šis pavojus dar didesnis bei dažnesnis. Jūs galite nepamatyti kitų transporto priemonių, kelio nelygumų ir kliūčių kelyje, bet kokios rūšies krovinių, daiktų, kliūčių ant kelio. Netgi paties kelio: posūkių, nukrypimų, juk ne visi keliai yra apšviesti, kai kur kelyje net nėra jokių nuorodų ar šviečiančių kuoliukų. Esant blogoms oro sąlygoms, galite ir užlipti, ir kitokių bėdų būti. Taigi, su tamsa reikia elgtis atsargiai. Taip pat galite nepastebėti ir visiškai nekaltų dalyvių – praeivių žmonių ar žvėrių.

Kaip saugotis žvėrių

Norėdami saugotis žvėrių, pirmiausiai stenkitės nevažinėti tamsiuoju paros metu, nes tada žvėrys yra aktyviausi. Taip pat, jeigu yra galimybė, rinkitės saugesnius kelius, kurie gali būti visiškai kitokie negu įsivaizduojate. Rinkitės tokį kelią, kuriuo važiuojant galėtumėte saugiai važiuoti be baimės. Būkite tikri, kad jūsų visos šviesos veikia puikiai, nes tai leis lengviau pamatyti kelyje pavojus. Dar labai svarbu negąsdinti žvėrių triukšmu (muzika). Verta tamsoje važiuoti su priekyje sėdinčiu keleiviu, kuris taip pat akylai stebėtų aplinką. Keturios akys tikrai geriau negu dvi, o ypač tamsiame kelyje. Ne paslaptis, kad važiuojant tamsoje, gali taip pat imti ir miegas, mieguistumas. Juk važiuojama taip turbūt jau vėlų vakarą. Tad dvigubas budrumas – geras dalykas.

Ką daryti, pamačius žvėrį

Apie tai reikėtų pagalvoti iš anksto. Keleivis, jei jis pirmiau pamato, turėtų sutartiniu ženklu signalizuoti apie artėjimą prie žvėrelio. Taip pat pamačius žvėrį reikėtų lėtinti, tačiau įvertinti, ar staigus stabdymas nesukels avarinės situacijos kitų automobilių ir tiesiog keleivių atžvilgiu.

Įrašo “Kelias ir žvėrys” komenatarų: 2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *