Automobilio išlaikymas

Jeigu perkame automobilį, jeigu turime jį išlaikyti, visada skaičiuojame įvairius jo išlaikymo kaštus. Net ir žmonės, kurie laikosi teises, ir dar nėra niekada turėję savo automobilio, jau skaičiuojasi, kiek jiems ateityje kainuos draudimas, padangos, techninė apžiūra ir kiti būtini dalykai, norint vairuoti automobilį. Tad šiandien bandome paskaičiuoti ir mes, kaip reikia rūpintis automobiliu, ir kas kainuos, o kas bus tiesiog protingas sprendimas, norint sumažinti išlaidas.

Ko reikia jūsų automobiliui?Draudimas ir kuras

Kai kas nors mus paveža ilgesnį atstumą nuo vieno miesto, iki kito, kišame žmogui pinigų ir sakome: o kiek už kurą? Iš tiesų, tiek, kiek reikia sumokėti už kurą, paprastai yra tik paviršiuje matoma kaina. Mums atrodo, kad tai yra pagrindinis kainuojantis dalykas, už kurį turime atsilyginti. Jeigu neapdairiai svarstome, kas geriau, važiuoti viešu transportu, ar turėti automobilį, tuomet gal irgi blogai paskaičiuojame, kai automobiliui skirtas išlaidas vertiname tik pagal išvažinėjamo kuro kiekį ir kainą. O kaip iš tiesų reikėtų skaičiuoti automobilio išlaikymo kaštus? Kas yra svarbiausia, ir kas kainuoja daugiausiai? Jeigu imtume tokias „einamąsias“ automobilio išlaidas, tai, aišku, būtų kuras. Tai dalykas, kuris tiesiogiai priklauso nuo to, kiek nuvažiuojame. Tačiau taip pat yra ir automobilio draudimas, kuris yra būtinas kiekvieną mėnesį. Be automobilio draudimo nebus nieko gero, be jo negalima apskritai sėstis už vairo ar už vairuotojo.

Kasmetinė priežiūra

Toliau yra kasmetinė priežiūra, kurią irgi galėtume paskirstyti kiekvieno nuvažiuoto kilometro kainai. Vien jau žieminės ir vasarinės padangos kiekvienam sezonui kainuoja tikrai nemažai. Labai svarbu ir praeiti techninę apžiūrą, kur būtų įvertinta, ko dar trūksta automobiliui. Kai kurie vairuotojai, bijodami poreikio taisyti visą automobilį, tiesiog sumoka pakišą ir gauna technikinės apžiūros patvirtinimą. Iš tiesų, visai verta pasinaudoti šios apžiūros pasiūlymu, nes jos metu yra nemokamai nustatomi visi gedimai, trūkumai, ir pasakoma, ką reikia susitaisyti. Taigi, jūs nemokate servisui už pirmą apžiūrą.

Skaičiuojant tos kasmetinės priežiūros kaštus, būtina atsižvelgti į tai, kiek jums kainuos padangos. Niekada nebūkite tie, kurie yra „šykštūs ir moka du kartus“, nes mokėsite ne du, o penkis kartus. Vasarines padangas naudokite tik vasariniam keliui, nes žiemą važinėdami su tokiomis arba universaliomis galite turėti susimokėti ir savo gyvybe – tai pavojinga. Vasarą, savo ruožtu, visiškai neapsimoka trinti storais protektoriais apsaugotas žiemines padangas, kurios, jusdamos trintį su asfaltu, itin greitai nusidėvi. Kiekvienam sezonui rinkitės jam pritinkančias padangas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *