Kaip išmokti naudotis nauja programa

Programinė įranga20 – ojo amžiaus pabaigoje tarp psichologų gimė naujas terminas „techno stresas“. Tai tas stresas, kuris kyla dėl nemokėjimo naudotis tam tikrais kompiuteriniais stebuklais, taip pat net dėl minties ir baimės, kad teks kažkuo naudotis, o ir dėl įprastų su kompiuteriu susijusių problemų (lėto interneto, lėto kompiuterio darbo ir t. t.). Kažin kokius jausmus jums sukeltų programų nuoma, tačiau tokių, kuriomis nė kiek nemokate naudotis? Ar įmanoma įveikti šią baimę? Jeigu būtų užduotis, kur reikėtų atlikti darbus jums įprastu būdu ir juos apipavidalinti kompiuteryje (pavyzdžiui, tai būtų koks nors darbelis, kurį nupieštumėte arba parašytumėte, o paskui reikėtų jį apdirbti su programa), kokius jausmus išgyventumėte? Ypač, jeigu tai būtų programa, kuria naudotumėtės tiesiog patį pirmą kartą gyvenime? Štai keletas patarimų, kaip greitai ir be baimės išmokti naudotis nauja programa.

Rinkitės geriausią, bet ne lengviausią

Jeigu reikalinga programų nuoma, gal pirmiausia atrodys, kad pradėti reikia nuo kažko ypatingai lengvo. Tačiau mes patariame iškart pradėti nuo profesionalios programos. Tiesa tokia, kad tai, kas atrodo sudėtinga, iš tiesų ir yra lengva. Visos tos programos, kuriose yra labai daug funkcijų, jos tik klaidinančiai atrodo sudėtingos. Tačiau visgi jos yra pritaikytos darbui, tam, kad žmonės galėtų jomis naudotis ir kurti kažkokį profesionalų dalyką. Taigi, niekas ten specialiai nieko nedaro kažkaip ypatingai sudėtingai. Jose, kaip tik, yra daugiau apgalvota momentų. Pavyzdžiui, su primityvia „Paint“ programa turėsite labai ilgai užtrukti, kol iškirpsite netaisyklingą figūrą. Su profesionalia „Photoshop“ programa šį rezultatą pasieksite tuojau pat. Kam leisti laiką mokantis dirbti su primityvia programa, jeigu kartą išmokę su profesionalia, galėsite vėliau apsiketi geresnio efektyvumo? Be to, kaip ir visuose protinguose dalykuose, programose veikia tam tikra logiška sistema, ir „pagavę kablį“ greitai suprasite, ką daryti toliau, kad galėtumėte atlikti ir kitas funkcijas.

Mokykitės savarankiškai

Jeigu norėsite, kad kažkas jums parodytų, kaip naudotis programa, geriau leiskite šį darbą nudirbti virtualiems turams. Jeigu jus mokys žmogus, draugas ar gyvas mokytojas, galbūt jausite stresą, kad dažnai prašote kažką pakartoti, galiausiai net neprašysite kartoti, nes bus gėda, ir kažkas liks nesuprasta. Žiūrėdami įvairius internete patalpintus mokomuosius filmukus, galėsite klysti ir aiškintis tiek kartų, kol tikrai įsidėmėsite visus veiksmus bei perprasite programos veikimo principus. Ką išmoksite, patikėkite, ant pečių nenešiosite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *