Teisininkų apranga vis dar išlieka formali

Nors laisvalaikiu net ir darbščiausi advokatai Vilniuje išdrįsta įsispirti į šlepetes ir apsirengti chalatą, tačiau visgi darbo aplinkoje teisininkųų aprangos kodas išlieka formalus. Tiek vyrai, tiek moterys, žino, kad profesionali verslo teisė apima ir profesionalią aprangą. Taigi, norint atrodyti darbe tinkamai, reikia ir rengtis ne bet kaip. Kaip paprastai rengiasi advokatai Vilniuje, savo kontorose?

Standartinis vyriškas kostiumas

JuridiconStandartinė vyriška apranga teisininkams, kurie privačiai konsultuoja, yra kostiumas ir marškiniai. Taip pat kaklaraištis. Šie rūbai yra ilgaamžiai, tačiau taip pat turi savo madas. Kartais madoje būna vienoki marškiniai, kartais kitokie, taip pat ir kaklaraištis gali šiek tiek atspindėti charakterį. Tačiau svarbiausia, kad kostiumas gerai tiktų vyrui. Kad nebūtų per laisvas ar per daug suveržtas, nevaržytų judesių. Tai mitas, kad su kostiumu žmogus yra suvaržytas. Pripratus prie savo darbo aprangos, jeigu ji tau tikrai tinka, atrodai visgi gerai.

Griežta moteriška versija

O kaip atrodo moteriška versija? Moterys advokatės viena vertus atrodo labai griežtai, kita vertus, vis tiek šiek tiek mažiau griežtai negu vyrai. Vyrai neturi nei papuošalų, nei makiažo, nei įspūdingų šukuosenų. Moterys teisininkės prie formalios aprangos visgi pasidažo, įsisega auskarus. O štai vyrai to formalumo paprastai nepaįvairina aksesuarais. Taigi, taip atsiranda skirtingos griežtumo formos. Taip pat kartu moterys atrodo ir labai griežtai, nes jas esame įpratę matyti spalvingai kaip reklamose. O griežtai apsirengusi, į kostiumėlį įsispraudusi moteris – retas vaizdas. Taigi, tas švelnaus vaizdo sugriežtinimas veikia tikrai stipriai. Be to, dar nepaminėjome, kad teisininkų pasaulyje egzistuoja ir kitokia, hierarchinė apranga. Teismo posėdžio metu teisėjai turi rengtis specialias mantijas, kartais jos išduodamos ir prisiekusiesiems.

Laisvesnė apranga

Dažniausiai verslo teisė reikalauja pačios griežčiausios aprangos, tačiau tikrai galite rasti ir tokią, kuri bus laisvesnė ir paprastesnė. Rasite tokių įmonių, kur advokatai Vilniuje dėvi tik pusę griežtosios aprangos. Tada verslo teisė darosi labiau kasdieniška. Tai būdinga naujoms firmoms, šviežiai susibūrusioms advokatų kontoroms, nebijančioms naujų iššūkių, norinčioms atrodyti gražiai, elgtis laisviau ir ne taip sukaustytai. Kokia tai apranga? Vyrams dažniausiai vis tiek išlieka privalomi marškiniai, gali būti be švarko, tiesiog marškiniai ir kelnės. Kartais ant marškinių gali būti užsivelkamas koks nors paprastas vienspalvis megztinis. Bet toks, kad galėtumėte matyti ir kaip jis yra padarytas, ir kas po juo – kyšo marškinių apykaklė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *