Naujamiestis ar Žvėrynas?

ButaiAr pastebėjote, kada Naujamiestis su savo betoninėmis sienomis tapo prabangesniu už Žvėryną? Jeigu nesilankėte Vilniuje dešimt metų, nustebsite, kad per juos nauji butai Vilniuje Naujamiestyje taip brangesni negu Žvėryne. Netikite? Įsitikinkite palyginę šiuos rajonus bet kuriame skelbimų puslapyje. Pamatysite, kad visi jauni ir progresyvūs žmonės dabar dažniausiai kraustosi būtent į Naujamiestį.

Kuo patrauklus Naujamiestis

Vyresnio ar garbaus amžiaus žmonėms, šeimoms galbūt Naujamiestis bus ne toks patrauklus kaip stilingam ir moderniam, greitai naujoves perprantančiam jaunimui. Būtent jis geriausiai jaučia Vilniaus Naujamiesčio pulsą ir dėl to ieško sau naujų butų. Pirmiausiai Naujamiestyje įsikūrė menų fabrikas LOFTAS, o vėliau čia senuose gamybiniuose pastatuose iš tiesų pradėti įrenginėti loftai, kuriuose ima virti gyvenimas. Smagu matyti, kaip gražiai atsiranda viena po kitos dizaino, interjero studija, menininkų nedidelės studijos ir netgi puikios kavinės, barai. Pastaroji kol kas daugiausiai telkiasi arčiau stoties, tačiau ir į Naujamiesčio pusę jų atsiranda. Vilioja ir visą parą dirbanti MindaugoMaxima, kurioje net ir trečią ryto gali užeiti nusipirkti bandelės su sviestu. Galų gale, Naujamiestyje nėra senų bjaurių daugiabučių. Nors jis apskritai apstatytas senais mūriniais pastatais, bet būtent jie ir sudaro keistą Berlyno atmosferą. Tuo tarpu senoviški sovietiniai daugiabučiai čia beveik nestovi.

Žvėryno privalumai

Kuo nuostabus Žvėrynas ir geresnis prieš Naujamiestį? Šiuos atsakymus galėtų pasakyti tie, kam neskirtas Naujamiestis. Mat būtent Naujamiestis yra tikroji Vilniaus ateitis, tačiau vyresniems ir naujovių nemėgstantiems žmonėms patinka gyventi senose vietose. Iš esmės Žvėrynas anksčiau buvęs pačiu geidžiamiausiu Vilniaus kraštu, tampa išstumiamas naujovių. Čia nebe taip gerai išsilaiko barai ir kavinės, be to, tampa sunkiau susisiekti viešuoju transportu, mat Žvėrynas nėra toks pralaidus troleibusams. Visgi seniems žmonėms čia malonu dėl senoviškos beveik etnografinės auros. Kur gali pailsėti tarsi kokiame kurorte arba mažame kaimelyje. Todėl čia gera atvažiuoti pas močiutę į svečius, jeigu ji čia turi namelį. Žvėryne yra daug medinių senų namų, šalia parkas, upė, šiaip yra daug neiškirstų medžių. Žvėrynui dabar dažnai pristinga lėšų sutvarkyti gatves, nors pagrindinė gatvė neseniai ir gavo gerą dozę šviežio asfalto. Visgi jeigu anksčiau Žvėrynas jaunimui atrodė kūrybingas ir bohemiškas, tai ir jų kūrybinės erdvės iš čia pamažu traukiasi gilyn į centrą, gilyn į betonines miesto džiungles ir tolyn nuo etnografinių trobų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *