Kokias lėkštes rinktis, norint mažiau valgyti

Norint keisti savo mitybos įpročius, verta pagalvoti net ir apie tokias smulkias detales kaip lekstes, iš kurių valgome. Kartais internete vis pasirodo pavienė informacija apie tai, kokios jos labiausiai tinkamos, norint sveikai ir prasmingai gyventi, tačiau mes siūlome pasikliauti šiais kelrodžiais ir atsakymais.

Lėkštės spalva

Stalo lėkštėsSkirtingos spalvos gali mus skirtingai stimuliuoti įvairiems potyriams. Tarkime, balta spalva mus ramina ir kelia tuštumos jausmą. Tad valgymas iš baltų lėkščių nebūtinai vers greitai jaustis pilnais, gali rastis psichologinis tuštumos poveikis. Tuo tarpu mėlyna spalva yra raminanti ir joje lengva susikoncentruoti. Esant mėlynai spalvai, mes ramiai ir tinkamai pavalgysime. Raudona spalva itin dirgina, todėl ji gali trikdyti valgymo jausmą įvairiais skirtingais būdais. Geriausia, jeigu patys pabandysite įvairių skirtingų spalvų lekstes. Jas galima pirkti visas spalvotas, būna tokių rinkinių. Tai padės lengvai ir greitai išsiaiškinti, pajausti, suprasti savo valgymo įpročius.

Lėkštės dydis

Lėkštės dydis yra svarbus jau ir be asmeninių eksperimentų. Ar esate buvę tuose restoranuose, kuriose leidžiama valgyti viską, prieš tai susimokėjus fiksuotą kainą? Tokios vietos yra, ir jos pasižymi tuo, jog galiausiai suvalgote palyginti nedaug, akys dar norėtų, o į pilvą netelpa. Keista, galvojate, juk paprastai suvalgote ir daugiau. Kur šuo pakastas? Lėkštės, kurias naudojate, yra labai mažos. Psichologinis poveikis iš tiesų gali nulemti mūsų fizinius pojūčius. Tarkime, jeigu jūs valgote žiūrėdami sau į maistą ir tik į jį, tuomet smegenys įsisaugoja informaciją, jog valgėte, ir išliekate ilgai sotus. Jeigu valgydami žiūrite TV ar kažką kito veikiate, arba, dar blogiau, paskubomis besirengiant paltą į pilvą įsimetate šokoladinį batonėlį – jokio soties jausmo neateis. O štai tada, kai mes valgome iš mažų lėkščių, kuriose būna sąlyginai nedaug maisto, bet jos atrodo pilnos, mūsų smegenys tarsi šaukia signalą – pilna lėkštė. Kai ją suvalgote, jaučiatės sočiai. Taigi, valgydami iš mažų lėkščių, dubenėlių ir puodelių lengvai save apgausite ir pasijusite sotūs. Pagalvokite patys, kada jausitės persivalgę – ar tada, kai du kotletus su salotomis ir bulvėmis suvalgysite per vieną kartą iš didelės lėkštės, ar tada, kai visam kiekiui suvalgyti teks lėkštes pildyti dar du kartus (iš viso tris)? Maistas nuotraukoje taip pat daug ką lemia. Jeigu nusifotografuosite pilną nedidelę lėkštutę arba tris tokias pilnas, ir vieną didelę, viską suprasite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *