Kaip žmogus turi būti fiziškai pasiruošęs prieš dirbant sode

Jeigu jūsų sodo technika jau paruošta, dar nereikia galvoti, kad jau iškart galite eiti dirbti į sodą. Pasižiūrėti reikia prieš dirbant ne tik į technikos, bet ir į savo pačių būklę. Kaip jaučiatės, kaip atrodote, ar saugu, ar tinkamas metas dirbti? Tai svarbūs klausimai, kuriuos turite sau užduoti, norėdami eiti darbuotis į sodą. Tad štai į ką reikėtų atsižvelgti, jeigu laukia diena sode.

Sodo darbai – vietoje sporto klubo

Graži veja sodeGalbūt galvojote, kad eisite į sporto klubą, ten išliesite visą prakaitą, o grįžę medžius apgenėsite. Tačiau nusipirkę gerą pjūklą https://parkutechnika.lt/elektriniai-pjuklai, galite verčiau tiesiog daugiau laiko skirti būtent sodo darbams atlikti. Tai ir bus jums kaip geriausias sporto klubas. Darbuojantis su gera sodo technika, jūs iš tiesų sutaupote jėgų, tačiau tai vis tiek fizinio aktyvumo reikalaujantys sudėtingi darbai, kuriems įveikti jūs tikrai išnaudosite labai daug energijos. Taigi, vietoje sporto klubo pasirinkę sodo darbus, galėsite naudingai praleisti laiką, turėti gerą rezultatą. O jeigu dirbti į sodą eisite po to, kai išliesite visas jėgas sporto klube, tai kokio gerojo rezultato galima tikėtis? Tikrai ne kokio. Reikėtų apie sodo darbus ir galvoti taip, kad jie bus tarsi vietoje sporto klubo, taigi, būsite prieš tai pakankamai pailsėję ir žvaliai nusiteikę.

Dirbant su pavojinga technika – tik blaiviam

Dabar prieikime prie svarbiausio saugumo klausimo. Blaivumo. Kas yra pavojinga sodo technika? Iš esmės, tai visa sodo technika, jeigu ja naudojatės esant girtas. Net ir su kibiru galima susižeisti, jeigu jau kelio nematote. O ką kalbėti apie tokią techniką, kurios paskirtis yra kirpti, pjauti, kapoti, arti… Taigi, būtinai užtikrinkite savo saugumas ir pjaukite žolę, genėkite medžius, formuokite krūmus, dirbkite žemę tik tuomet, kada būsite blaivūs. Tarsi prieš sėdant už vairo.

Išsimiegojus

Ne tik alkoholis gali nulemti koordinacijos ir proto sutrikimus. Reikia būti ir gerai išsimiegojusiais. Taigi, pasirūpinkite tuo, kad būtumėte geros būklės, kai darysite atsakingus darbus. Jeigu jau taip nutiko, kad nespėjote išsimiegoti, tuomet nesiplėšykite ir nekapokite nei malkų, nei žolės nepjaukite, nei kitų darbų nesiimkite, kuriems reikia tokio pasiruošimo.

Nedehidratuoti

Dirbdami sode galite nepastebėti, kad netenkate daug skysčių, tačiau jūsų organizmui tai bus žala. Ypač, jeigu dirbate esant karštam orui. Tad užtikrinkite tai, kad galėtumėte atsigerti vandens laiku, geriausia mineralinio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *